רבים מתבלבלים בין שני התחומים – עיצוב פנים והום סטיילינג, אמנם אלו שני תחומים הקשורים לשיפוץ הבית לכן ישנם קווי דמיון ביניהם, אך יש גם לא מעט הבדלים, לדוגמה בעיצוב פנים מתייחסים גם לחלוקת חללי המבנה מחדש בעוד שבתחום ההום סטיילינג עוסקים בהלבשת הבית ומתמקדים בעיקר בריהוט ומיקומו בחלל הבית, במוצרי טקסטיל שונים כמו וילונות ושטיחים, בבחירת גוונים לקירות ובאקססוריז לקבלת המראה הרצוי.

מה זה עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא תחום רחב ומעמיק הכולל בתוכו גם את תחום ההום סטיילינג, זהו תחום מורכב העוסק בין היתר בשינוי חללי המבנה והתאמת הדירה או הבית הפרטי לאורח החיים של הדיירים ולצרכים הייחודיים שלהם. כמו כן, תחום עיצוב הפנים עוסק בתכנון פנימי של חללי המבנה, ומעצב הפנים מתפקד כמו אדריכל ומכין תוכנית עבודה מקיפה הכוללת כתבי כמויות, חומרי בנייה וגמר, שינוי תשתיות בהתאם לתוכנית, לדוגמה שינוי מיקום נקודות מים וחשמל, החלפת צנרת מים וביוב, שיפוץ יסודי בחדרי רחצה ושירותים וכדומה.  

ראוי לציין כי במהלך לימודי עיצוב פנים, לימודים אשר נחשבים למקיפים ולמעמיקים יותר בהשוואה לקורסים בנושא הום סטיילינג, הסטודנטים רוכשים ידע רב במגוון נושאים ותחומים, כולל קריאת והכנת שרטוטים, עיצוב באמצעות תוכנות מתקדמות, יצירת מודל ממוחשב, תכנון תשתיות אינסטלציה וחשמל וכדומה.

מעצב פנים מלווה את הלקוח לכל אורך הפרויקט, החל משלב ההכרות וגיבוש קונספט העיצוב, דרך הדמיית העיצוב באמצעות תוכנות מתקדמות ועד פיקוח על עבודות הבנייה והשיפוצים בבית הלקוח, עד לסיום הפרויקט.

מה זה הום סטיילינג?

תחום ההום סטיילינג מתמקד בעיקר בהלבשת הבית, כלומר בשינויים יחסית מזעריים בחללי המבנה, ללא שבירת קירות, שיפוצים מקיפים, החלפת תשתיות וכדומה. מומחי ההום סטיילינג מסייעים ללקוח לעצב את ביתו מחדש באמצעות שינויים מינוריים יחסית בנכס, לדוגמה צביעה מחדש של קירות הסלון או בחירת קיר דומיננטי בחלל המבנה וצביעה שלו בטכניקה מקורית ומיוחדת. קראו עוד על הום סטיילינג כאן.

כמו כן, בהום סטיילינג עוסקים בדרך כלל ברענון ובחידוש העיצוב הקיים, בלי להיכנס להוצאות כבדות ומשמעותיות כפי שנדרש בעיצוב פנים הכולל שיפוצים מקיפים בנכס. לכן, הום סטיילינג נעשה בהליך קצר וממוקד, ולרוב תוך פחות משבוע מסיימים את הלבשת הבית וזוכים לנכס מעוצב ומרהיב ביופיו. קורס הום סטיילינג קצר משמעותית בהשוואה למשך הקורס לעיצוב פנים, אך תעודה מקצועית בתחום זה אינה מאפשרת לעסוק בעיצוב פנים ולהכין תוכניות מפורטות.

מהם ההבדלים בין עיצוב פנים להום סטיילינג?

ההבדלים העיקריים בין עיצוב פנים להום סטיילינג הם:

עלות – הום סטיילינג הוא תהליך קצר וממוקד להלבשת הבית, ובתמורה לכמה אלפי שקלים אפשר לרענן את העיצוב ולחדש את המראה בתוך הבית, העלות של מעצב פנים לרוב גבוהה יותר.

מטרה – בעיצוב פנים מבצעים שינוי משמעותי בנכס, למשל שבירת קירות והחלפת ריצוף, החלפת צנרת וכדומה, בהום סטיילינג המטרה היא לרענן את העיצוב הקיים בהתאם לתקציב.

זמן – הום סטיילינג לדירה נמשך עד כשבוע, עיצוב פנים חדש עשוי לארוך מספר שבועות או חודשים, בהתאם למורכבות העבודה.

הסמכה – מעצב פנים יכול לעסוק גם בהום סטיילינג, אך בוגר הום סטיילינג לא יכול להציע שירותי עיצוב פנים.

סגירת תפריט
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן