טיפים לעיצוב סלון קטן

כאשר חלל הסלון הוא קטן, צריך לדעת כיצד לחלק אותו בצורה חכמה ונכונה. מעבר לכך, אם נשתמש באלמנטים שיוסיפו צבע וייחודיות וכמו כן אם נבחר בריהוט מודולרי וננסה להיפרד מחפצים שאינם בשימוש, נוכל לעצב את חלל הסלון בצורה מושלמת. אז מאיפה מתחילים? מדוע חשוב להיעזר במעצב או מעצבת פנים? המשיכו בקריאה וגלו בעצמכם…

צילום: טל ניסים

לעצב לבד או עם מעצבת?

התשובה שלנו מתחלקת למספר תשובות. אם יש לכם ידע בעיצוב פנים ועברתם קורס בנושא, הרווחתם. תוכלו להשתמש בידע שלמדתם, על מנת לעצב את כל חללי הבית ובפרט את חלל הסלון שלכם. מעבר לכך, אתם גם תדעו כיצד לעצב חלל קטן או חלל גדול. אם מעולם לא למדתם עיצוב פנים ואין לכם מושג איך לעצב, אז תוכלו להשאיר את עבודת העיצוב למקצוענים בתחום. להם יש את הידע המקצועי והניסיון והם יוכלו לעצב כל סלון, לפי הדרישות והצרכים שלכם. קראו על עיצוב פנים בסגנון מודרני.

שילוב של מרקים וטקסטורות בקירות הסלון

אם יש לכם קיר נייטרלי בסלון, תוכלו לשלב אותו עם טפט מעוצב או אבני בריק. כך תוכלו לצור טקסטורות מעניינות בקיר ולהוסיף עומק וכמו כן לצור חלוקה של חלל הסלון לכל מיני מוקדים ייחודים, מלבד מוקד אחד. הדבר יסייע לכם לצור מראה מעוצב ואוורירי לסלון.

שימוש בצבע על מנת לצור אשלייה של מרחב בחלל

עם הצבע הנכון, תוכלו לייצר אשליה שהסלון הקטן שלכם הוא בעצם סלון גדול. איך עושים זאת? באמצעות צביעה של פסים אופקיים לאורך הקיר. עוד דרך מצוינת היא על ידי צביעה של כל קירות הסלון בצבע אחד בלבד כולל המשקופים והדלתות. אם אתם חוששים שהדבר ישפיע על חלל הסלון והוא יהפוך למשעמם ודרמטי, אז תוכלו לבחור קיר אחד ואותו לצבוע בצבע דומיננטי ואת שאר הקירות להשאיר בצבע נייטרלי בהיר.

שימוש במראות להגדלת חלל הסלון

אחד הטריקים המוכרים והאהובים להגדלה של כל חלל בבית הוא שימוש במראה. מדובר על אופציה יחסית זולה וכזאת שיוצרת אשליה של חלל שהינו כפול בגודל שלו. עשו שימוש במראה ללא מקטעים, מראה שתהיה גדולה ותתפרס על שטח גדול – מהרצפה ועד התקרה.

להימנע מעומס של חפצים ורהיטים

סדר וארגון חשובים ביותר. על כן, על מנת לצור מראה קליל, נעים ומרווח, עליכם להפסיק להיות אגרנים של חפצים, רהיטים ואקססוריז. אתם צריכים לשמור אך ורק את החפצים שיש לכם זיקה אישית אליהם וכאלה הגורמים לכם לאושר. מכל שאר החפצים המיותרים, היפטרו או אחסנו אותם בחללים אחרים ולא בחלל הסלון.

שימוש ברהיטים מודולריים

כאשר חלל הסלון הוא קטן, יש לבחור את הרהיטים בצורה הנכונה וזאת שתטיב עם מראה הסלון. עשו זאת באמצעות רהיטים מודולריים. לדוגמה, תוכלו באמצעות ריהוט מודולרי, להגדיל או להקטין את אזור הישיבה. מעבר לכך, תוכלו גם לשקול קנייה של פינת אוכל מתקפלת. זו פינה שיכולה לחסוך המון שטח. נסו גם לבחור רהיטים עם רגליים דקות וכך אותם הרהיטים, יראו  כמרחפים ולא תיווצר תחושה של עומס או כבדות.