הכר את הבוגר

בוגרות נוספות

צוף הלפרין

היא ביתו של קבלן ומפקח בניה והיתה חשופה כל חייה לתוכניות עבודה, שרטוטים ואנשי מקצוע. אז מה הפלא שכיום בוגרת הסטודיו צוף הלפרין היא אחת ממעצבות הפנים העסוקות במדינה?

קראי עוד »

עדי ברגמן אראל

בוגרת הסטודיו שלנו, עדי ברגמן אראל, הפכה מאז סיום לימודיה לפני כ-5 שנים לסיפור הצלחה. מאז שיצאה לדרך עצמאית היא לא עוצרת לרגע

קראי עוד »

הדס בראון שדות

מעצבת הפנים הדס בראון שדות היא מאותן נשות מקצוע שמצליחות כבר במפגש הראשון עמן למלא את לקוחותיה בתחושת רוגע, בטחון ושלווה. הודות ליכולות טכניות מפותחות וחוש אסתטי משובח היא משכילה ליצור פעם אחר פעם מרחבי מגורים חווייתיים, מדויקים ומוארים שנאמנים למאווייהם וטעמם של אלה הגרים בהם וחשוב לא פחות, גם לאקלים הישראלי לטבע ולסביבה.

קראי עוד »

רינת קינן

מחלומות על אופנה לפרונט של סצנת עיצוב הפנים המקומית: כך הפכה רינת קינן לאחת מנשות המקצוע העסוקות בתחום

קראי עוד »

איריס סוכר

מאז סיימה את לימודיה (בהצטיינות!) הספיקה בוגרת הסטודיו איריס סוכר לתכנן פרויקטים רבים בהם בתים, דירות וחללים מסחריים. היא דוגלת ביצירת חללים

קראי עוד »

ליבנת כהן מרין

גאים להציג: הכירו את ליבנת כהן מרין – בוגרת הסטודיו שעבודותיה כבשו את ליבנו ואת לב התקשורת הישראלית.

עיצובים: ליבנת כהן מרין. צילומים: אינגה אבשלום שמליאן, איתי בנית, עודד סמדר, גדעון לוין

כבר התרגלנו בשני העשורים האחרונים שהבוגרות שלנו מהוות את חוד החנית בתחום עיצוב הפנים, אבל מודים שההצלחה הכבירה לה זוכה ליבנת כהן מרין מרגשת אותנו במיוחד. בעשור האחרון הפכה  לאחת המעצבות העסוקות והמוערכות בישראל הודות לתכנון אינטליגנטי מאוזן ומדויק, שימת לב לפרטי פרטים וחתימה עיצובית אישית ומובהקת שמקנה לפרויקטים עליהם היא חתומה שיק וניחוח בינלאומי. הקו האסתטי הייחודי לה כובש לא רק אותנו ואת בעלי הבתים, אלא גם את מדורי העיצוב המובילים בתקשורת הישראלית, שבוחרים פעם אחר פעם לחשוף את יצירתה האיכותית בפני אלפי הקוראים והעוקבים.

ברגעים אלה ממש כמה מהפרויקטים היפים ומעוררי ההשראה ביותר בישראל נרקמים בישוב עדי, אי שם בעמק יזרעאל: ליבנת כהן מרין הפכה בשנים האחרונות לשם בולט ומוערך בסצנת העיצוב הישראלית וניכר שאת הרוגע, הניקיון הצורני והמראה הטבעי הנשקפים מבעד לחלונות הסטודיו שלה בישוב, היא  מטיבה לצקת בחוכמה בכל בית, דירה, משרד או חלל מסחרי אותם היא מתכננת.

בראיון שערכנו עמה מסבירה ליבנת כי כל פרויקט הוא חיים שלמים: "לכל אחד מהלקוחות סיפור משלו. התפקיד שלי כמעצבת הוא לתרגם את הרצונות והמאוויים של הלקוח לכדי מרחב פונקציונאלי וזורם, זאת על ידי תכנון שנאמן לצרכים של כל אחד ואחת מבני הבית ובנוסף שכבות של תאורה,חומר, טקסטורה, צורה, מרקם וצבע.

המטרה היא ליצור בתים שלמים, עמוקים ומלאי חיות. לכן הנגיעה שלי בכל פרויקט היא אישית, אינדיבידואלית ואבסולוטית".

ליבנת בוגרת תואר ראשון בתקשורת שיווקית ותואר שני במנהל עסקים אותם סיימה בהצטיינות יתרה. היא כיהנה כסמנכ"ל סחר בחברה המייצגת חברות פארמה וקוסמטיקה בינלאומיות ומעידה שהחיים המקצועיים האינטנסיביים וטיסות העסקים התכופות הם שהובילו אותה לחולל שינוי משמעותי בחייה ולחזור לספסל הלימודים, הפעם במסלול ששם את הנשמה והרוח במרכז: "למדתי עיצוב אופנה במגמת שמלות ערב בשנקר לאחריהם הבנתי שאני רוצה להתמקד באדריכלות ועיצוב פנים ושוב חזרתי לספסל הלימודים. נרשמתי לאחד המוסדות הבולטים בישראל אבל במהלך שנת הלימודים הראשונה חשתי שהלימודים אינם מקיפים ומקצועיים מספיק לכן החלטתי לבחון ולחקור את הענף באופן מקיף. ביקרתי בבתי ספר רבים ללימודי עיצוב פנים ובמקביל גיליתי שאחוז גבוה מהמעצבים הפעילים בארץ הם בוגרי הסטודיו של ברברה ברזין. ישבתי עם כמה מבוגרות הסטודיו לשיחות וקיבלתי מהן חוות דעת מהימנות. לאחר שהתקבלתי ללימודים בסטודיו נבנה עבורי מסלול אישי ומותאם שכלל סטאז' מקוצר מכיוון שכבר התחלתי לעבוד בתחום באופן עצמאי".

"ברברה היא אישיות" אומרת ליבנת בחיוך. "למדתי ממנה המון. בעיקר לשים את האגו בצד ולהבין שאנחנו יוצרים בתים לאחרים לכן אסור לנו להתאהב ברעיון או בסקיצה בזמן שיש פתרונות טובים אפילו יותר, שישרתו בצורה האופטימלית את אלה שיחיו ויתנהלו בחללים שאנחנו מתכננים. מעצבת העל האיטלקייה פאולה נבונה, שמהווה מקור השראה עבורי, העידה לא פעם ש'הפח שלה מלא ברעיונות טובים' ועם השנים נוכחתי ששתיהן צודקות".

לשיטתה, מעצב שנכנע לתכנון שבלוני או לרעיונות בינוניים וקופא על שמריו צריך לחשב מסלול מחדש: "אני מבינה יותר ויותר עד כמה התחום שלנו הוא הרבה מעבר לעבודה. עבורי הוא דרך חיים. יש מקצועות שאפשר להצטיין בהם ע"י מיומנויות נרכשות אבל במובן הזה עיצוב פנים הוא אחר- כמתכנן אתה חייב לחיות את התחום. הוא בוער בך בכל צעד, רגע או פעולה שאתה מבצע במהלך היום. כך נוצרים פרויקטים אורגניים מוצלחים".

גם עכשיו, כשהיא אמונה על פרויקטים גדולים ומורכבים, מעידה ליבנת שהלימודים בסטודיו, ובפרט האינטראקציות עם ברברה, מהדהדים בה מפעם לפעם: "זה קורה בפרט בפיקוחי בניה במהלכם אני נזכרת בנימוקים המקצועיים של ברברה, בעבודה השוטפת מול הקבלנים ואנשי המקצוע איתם מתנהלים ובצמתים ולבטים שצצים באופן טבעי בחיים האמיתיים כמעצבת. לקחתי איתי הלאה לא מעט תובנות, הגיגים ושיעורים לחיים. יאמר לזכותה של ברברה שגם היום, שנים אחרי, היא זמינה עבורי. ברברה ללא ספק מורה לחיים וזה עניין מאוד מוערך מבחינתי".

בשנים האחרונות הפרויקטים עליהם אמון משרדה כובשים את התקשורת הישראלית. כך למשל דירתם של יו"ר הכנסת לשעבר ורעייתו שבחרו לעזוב את ביתם הפרטי לטובת דירת יוקרה בפרויקט גינדי TLV, בית שעורכי העיצוב באתר וואלה! היו בטוחים ששייך לבלוגרית עיצוב סקנדינבית, וכן בית באזור הגליל אותו תכננה עבור סבתא לשישה, חובבת אופנה.  ניתן להתרשם מפרויקטים נוספים של ליבנת כהן מרין גם באתר ובעמוד האינסטגרם