כל מה שרציתם לדעת על לימודי עיצוב פנים – מה לומדים? מה הם תנאי הקבלה? מי הוא צוות ההוראה ומהי עלות הלימודים?

בשנים האחרונות, תחום עיצוב הפנים החל לצבור פופולאריות רבה בקרב נשים וגברים. מה שכן, עבור חלק גדול מהאנשים עיצוב פנים הוא לא רק בגדר תחביב אלא יש להם חלום להפוך אותו למקצוע לכל דבר ולעסוק בתחום. יש המון מוסדות איכותיים וטובים המציעים לימודי עיצוב פנים.
אז איך בוחרים במוסד איכותי? ואילו שאלות אתם צריכים לשאול את עצמכם בבואכם ללמוד עיצוב פנים? המשיכו בקריאה ותגלו.

מה לומדים במסלול עיצוב פנים?

התחום מקיף וכולל נושאים רבים ומגוונים בהם:

-תכנון ועיצוב של חללים שונים

-שרטוט דו ממדי, שרטוט חזיתות וחתכים

-היכרות עם עולם הצבעים והשפעתם על הנפש וכמו כן התאמה של צבעים לפי חללים

-היכרות עם סגנונות עיצוב מהעבר וכמו כן עם סגנונות עכשוויים

-למידה ושליטה בתוכנות מחשב המסייעות להדמיות ושרטוטים

-שילוב נכון של תאורה בחלל

-הום סטיילינג כמשלים תהליך של עיצוב פנים

-שילוב של מערכות חשמל, אינסטלציה, מיזוג אוויר וכו'.

לימודי עיצוב פנים תנאי קבלה

ללימודי עיצוב פנים יש תכניות הכשרות שונות. חלקן מקנות תעודות מקצועיות ואילו אחרות מקנות תואר ראשון בעיצוב פנים. אם תבחרו בתכניות הכשרה לתואר ראשון, לא תצטרכו להציג תיק עבודות. מבחינת דרישות קבלה נוספות, עליכם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וכמו כן עם ידע באנגלית. בחלק מהמוסדות, תידרשו גם להגיע למבחני כניסה. מבחנים כאלה בודקים את איכות הביצועים שלכם, צורת חשיבה וכמו כן סקרנות ויצירתיות. כאשר מדובר על תכניות הכשרה בסיומן תקבלו תעודות מקצועיות, רוב המוסדות לא יציבו בפניכם תנאי קבלה. יחד עם זאת, קחו בחשבון שיהיו מוסדות שיבקשו מכם להגיע למבחן קבלה וגם לעבור מבדק התאמה.

צוות ההוראה

אם אתם עומדים בתנאי הקבלה והחלטתם להירשם ללימודי עיצוב פנים, בדקו מי הם המרצים בקורסים שתעברו במסגרת הלימודים. בררו האם למרצים האלה יש ניסיון מקצועי בתחום וכמו כן מהי ההשכלה האקדמית שלהם. מעבר לכך, בקשו גם לדבר עם בוגרים שסיימו את לימודיהם במוסד או המוסדות שאתם בודקים. כך תוכלו לשמוע המלצות או ביקורות ממקור ראשון ואמין.

עלות הלימודים

לימודי עיצוב פנים עשויים להסתכם בכמה אלפי שקלים ועד כמה עשרות אלפי שקלים. על כן, מומלץ לערוך השוואת מחירים בין המוסדות הרלוונטיים לכם. בדקו האם שכר הלימוד שאתם משלמים כולל גם ימי עיון, פעילויות שונות, שעות סטאז' הכוללות התנסות עם פרויקטים אמיתיים הכולל תהליך עיצוב פנים לעסקים, למשרדים, לחברות וכו'.

מעבר לכך, בדקו מה משך הלימודים. האם מדובר של קורס עיצוב פנים הנמשכים מספר חודשים או לימודים הנמשכים כמה שנים. האם מדובר על לימודים מקיפים הכוללים גם לימודי אדריכלות הנלמדים באוניברסיטאות ומוסדות לימוד שונים או שמדובר רק על מסלול הכולל לימודי עיצוב פנים ולימודי הום סטיילינג. בחנו את מסלולי הלימוד ובדקו האם שכר הלימוד מתאים לתקציב שלכם.

קחו בחשבון שהאוניברסיטאות לא בהכרח יותר טוב מהמכללות בכל הקשור ללימודי עיצוב. יש מכללות מצוינות בהן תוכלו לקבל יחס אישי, להנות מתכנית לימודים איכותית ומעשירה וכמו כן גם להתנסות בפרקטיקה מעשית (שהיא לא פחות חשובה מהלימודים התיאורטיים). בזכות הפרקטיקה, אתם תוכלו לצאת לשוק שאתם כבר מוכנים ומנוסים ולמדתם דבר או שניים על פרויקטים של עיצוב בפועל.

סגירת תפריט
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן