הכר את הבוגר

בוגרות נוספות

עדי ברגמן אראל

בוגרת הסטודיו שלנו, עדי ברגמן אראל, הפכה מאז סיום לימודיה לפני כ-5 שנים לסיפור הצלחה. מאז שיצאה לדרך עצמאית היא לא עוצרת לרגע

קראי עוד »

איריס סוכר

מאז סיימה את לימודיה (בהצטיינות!) הספיקה בוגרת הסטודיו איריס סוכר לתכנן פרויקטים רבים בהם בתים, דירות וחללים מסחריים. היא דוגלת ביצירת חללים

קראי עוד »

הדס בראון שדות

מעצבת הפנים הדס בראון שדות היא מאותן נשות מקצוע שמצליחות כבר במפגש הראשון עמן למלא את לקוחותיה בתחושת רוגע, בטחון ושלווה. הודות ליכולות טכניות מפותחות וחוש אסתטי משובח היא משכילה ליצור פעם אחר פעם מרחבי מגורים חווייתיים, מדויקים ומוארים שנאמנים למאווייהם וטעמם של אלה הגרים בהם וחשוב לא פחות, גם לאקלים הישראלי לטבע ולסביבה.

קראי עוד »

רינת קינן

מחלומות על אופנה לפרונט של סצנת עיצוב הפנים המקומית: כך הפכה רינת קינן לאחת מנשות המקצוע העסוקות בתחום

קראי עוד »

צוף הלפרין

היא ביתו של קבלן ומפקח בניה והיתה חשופה כל חייה לתוכניות עבודה, שרטוטים ואנשי מקצוע. אז מה הפלא שכיום בוגרת הסטודיו צוף הלפרין היא אחת ממעצבות הפנים העסוקות במדינה?

עיצוב: צוף הלפרין. צילום תמונת פרופיל: נטלי שור, צילום פרויקט: יונתן תמיר
בשבע השנים מאז סיימה את לימודיה, הספקה מעצבת הפנים צוף הלפרין לעשות חיל. הפרויקטים עליהם היא אמונה, שמתאפיינים לצד קו עיצובי מרשים גם בתכנון פרקטי ונכון, ממחישים עד כמה עיצוב פנים יכול להשפיע הלכה למעשה על חייהם של אנשים, על הבריאות והאנרגיה. "הרבה לקוחות חושבים בתחילת התהליך שתפקיד המעצבת הוא לבחור את הספה או הצבע האופטימלי לקיר ומדהים כל פעם מחדש לראות איך בתום הבניה או השיפוץ הם פתאום מבינים כמה כוח ומשמעות יש למעצבת על החיים שלהם", היא משתפת בראיון שערכנו איתה. היא בעלת סטודיו בוטיק שמתמחה בתכנון ועיצוב דירות מגורים ובתוך כך במציאת פתרונות פונקציונאליים ואסתטיים בהתייחס לצרכיו, רצונותיו וחלומותיו של הלקוח. "הסטודיו עוסק גם בתפירה אישית של פרטי נגרות ייחודיים", היא מסבירה. "לכל פרויקט נתפרים אלמנטים ופריטים במיוחד וכך נוצר חלל הרמוני ומגובש מבחינת צבעים, טקסטורות, חומרים וצורות, שמתאים לאופיים של אלה החיים בבית. כל פרויקט הוא שונה והעיצוב מבוסס על האופי והמאווים של בני המשפחה- תוצר של היכרות מעמיקה וחיבור בין אישי עם הלקוחות. זה מבחינתי הבסיס לפרויקט מוצלח".

הרומן שלה עם התחום הולך עשורים אחורה- אביה קבלן ומפקח בניה כך שכל חייה הייתה חשופה לתוכניות עבודה, שרטוטים ואנשי מקצוע: "אני זוכרת איך כבר כילדה התלוויתי לאבא לפיקוחי בניה; מתעניינת ושואלת שאלות ותמיד מנסה להבין איפה אני נמצאת בתוך הבית ביחס לתוכניות. הייתי מכורה למגזינים בתחום וכולם ידעו לשמור לי כל כתבת עיצוב שיצאה. מאז ומתמיד ידעתי שאני רוצה לעסוק בתחום ורק חיכיתי לרגע שאתחיל ללמוד- אבא רצה שארשם ללימודי אדריכלות אבל אינטואיטיבית, ומבלי לדעת יותר מידיי,  הרגשתי שנכון שאלמד עיצוב פנים- תחום שעוסק בירידה לפרטים הקטנים, בהנדסת אנוש והגשמת חלומות של אנשים". "התחלתי במכינה ומיד אחריה התקבלתי ללימודי תואר באחד המוסדות הבולטים, אבל כבר במהלך השנה הראשונה הרגשתי שמשהו לא שלם, שאני לא נמצאת במקום הנכון עבורי ולא לומדת את מה שתמיד חלמתי ללמוד. עזבתי את הלימודים והתחלתי לחפש מקום מתאים  יותר, אז גם קיבלתי המלצות על הסטודיו של ברברה ברזין. כבר בביקור הראשון הרגשתי שהגעתי למקום הנכון ושבוע אחרי, כבר התחלתי את הלימודים".

מה גרם לך להבין שזה הוא המקום הנכון?

"זה התחיל כבר בשיחת הטלפון הראשונה, כשהתקשרתי לברר לגביי הלימודים בסטודיו. ברברה ענתה ואני מצידי הייתי בהלם שהיא זאת שעונה לי- בכבודה ובעצה. הבנתי שזה היחס שאני רוצה לקבל וכשהגעתי לפגישת הכרות בסטודיו וראיתי עד כמה האינטראקציה אינטימית ועד כמה היחס אישי ידעתי סופית שזה ה!מקום. נדהמתי מכל מילה שיצאה לברברה מהפה; תמיד מדויקת, מצחיקה ומרתקת. אף פעם לא משעמם איתה וכל שיעור שלה היה פצצה מטורפת של אנרגיות וידע. עד היום התנ"ך של ברברה מונח לי על שולחן העבודה ובכל פעם שאני מחפשת תשובה לשאלה, אני נדהמת לגלות שהכל נמצא שם, בדיוק כמו שהבטיחה".

ועדיין, במסלול שידוע כאינטנסיבי ביותר, היו וודאי לבטים וקשיים. איך צלחת אותו?

"אני חייבת להודות שאולי בגלל שהגעתי אחרי שנה בתואר הייתי מאוד בשלה וחדורת מטרה כבר מהרגע הראשון. התעסקתי בעיקר ולא בתפל. לא התרגשתי מכמות שיעורי הבית וגם לא משיטת הלימוד הקפדנית. נהניתי מכל רגע והתרגשתי לקראת כל שיעור. זה גרם לי להבין שעשיתי את הדבר הנכון עבורי. עם תחילת הסטאז' זכיתי לקבל פרויקט ראשון ועד היום אני זוכרת את השיחה מברברה שהתקשרה לבשר לי שהפרויקט שלי. זה נתן לי בוסט של אנרגיה ומוטיבציה להוכיח שאני הכי טובה במה שאני עושה ושאני יכולה לעשות את זה לצד הפחדים והלחץ שהיו באוויר. זכיתי ללוות פרויקט מתחילתו ועד סופו וזה היה השיעור הכי חשוב שקיבלתי. לצד זה, הלימודים בסטודיו יוצרים רשת ענקית של קולגות, שהופכות להיות גם החברות הכי טובות. תמיד מרגיש שיש מקום להתייעצות, עזרה הדדית ולפעמים, כדי להתנתק קצת מה'לבד' של עולם העצמאות, כיף לבלות איתן יום עבודה משותף- כיפי ומפרה".

רוצים להתרשם מהעבודות של צוף? היכנסו לעמוד ה-FACEBOOK או ל-Instagram