פוסט בשבחי הקורונה. תודה לך שבאת

הקורונה עדיין איתנו. על אש קטנה אבל איתנו. המשבר משנה סדרי עולם אבל אם יש משהו טוב שקרה בזכותו היא העובדה שחלק לא מבוטל מהישראלים הפסיקו להתייחס לדירות ולבתים שלהם כמובנים מאליהם. השהיה האינסופית במהלך הסגר גרמה להם לקרוא את מרחב המגורים באור שונה: להכיר בערך האדיר של הבית בחייהם ולהתעמק בשינויים ובשיפורים שצריך לבצע בכדי לדייק אותו לצרכיהם. אבל אל תתבלבלו. הדרך שלנו, מעצבי הפנים, עד לרגע בו יכירו בחשיבותו של עיצוב הפנים ובתוך כך בחשיבותנו היא עוד ארוכה.

עיצוב הפנים, שזכה במשך שנים מיחסי ציבור גרועים במיוחד, חווה בחודשים האחרונים רנסאנס. גורמים בתחום מדווחים בשבועות האחרונים על עלייה של כ-30% בהתחלות שיפוצים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. אם עד לא מזמן הרוב המוחלט סבר כי במשוואה של עיצוב פנים- אסתטיקה מול פרקטיקה האסתטיקה לוקחת בענק, כיום יותר ויותר מבינים שההפך הוא הנכון!

סוף סוף נפל האסימון ואנשים מתחילים להפנים שזהו תחום שבכוחו לרפא גוף ונפש. תחום שהוא אינו מותרות אלא כורח המציאות וביכולתו לנחם, להצמיח, לרפא ולהציל אותנו מעצמנו. הוא זה שמשפיע על הלך הרוח בבית, על האינטראקציה המשפחתית, הפרודוקטיביות והאנרגיה ששורה בו בכל רגע נתון. יתרה מכך, הוא פורץ את כתלי הבית ומלווה אותנו בכל מקום וזמן-במשרד, במטוס, במסעדה או ברחוב. ככזה יש לו השפעה אדירה על איכות החיים, האנרגיות והבריאות שלי, שלך, שלנו.

הטרגדיה במקצוע הנשגב שלנו טמונה בעובדה שהוא בלתי מדיד. אין שום דרך לפרוס או לשקול אותו ובעולם כמה שלנו כל מה שבלתי ניתן למדידה פשוט לא קיים. כל מה שלא ניתן לכמת מתמטית הופך לשקוף וחסר חשיבות ועדיין לא נמצאה הדרך לתרגם את העוצמה האדירה שלו לשינויים חברתיים או להפיכתו למנוף כלכלי או לכוח פוליטי. כמה חבל.

כשזה המצב, גם עכשיו, כשקרנו של עיצוב הפנים עולה, עדיין אם תעשו סקר בקרב הציבור הישראלי הרחב, אחוז גבוה מתוכו יטען שעיצוב פנים הוא מותרות שרק פלצנים עשירים משתמשים בו, ואם תשאלו את אותם מה תפקידיה של מעצבת הפנים תזכו בתשובה בסגנון של: "נו, מה היא כבר עושה? מתאימה את הווילון לספה? על זה אנחנו צריכים לשלם לה?, פראיירים אנחנו לא".

אז זהו שאתם כן, ולא סתם פראיירים אלא פראיירים בריבוע!! מי שלא יודע להעריך את המקצועיות שדרושה בתכנון מרחב מגורים שמתוכנן בקפידה הוא אויל משריש, לא פחות!  

מחקרים רבים שנעשו לאורך השנים ברחבי העולם מראים בבירור שלתכנון החלל, להגדרה של המפתחים, לבחירת הצבעים ולוויסות עוצמות האור יש השפעה מכרעת על התפקוד שלנו! זה הזמן לצעוק לעולם ששיטוט בפינטרסט ובאינסטוש, עילעול במגזינים או שיטוט בחנויות עיצוב נחשבות לא הפכו אף אחד עד היום למבין גדול. אותם "מבינים גדולים" הרי לא ינתחו לעצמם את האף עם פטיש, איזמל וסכין יפנית שמצאו במחסן, נכון? הם ייגשו כמו אנשים נורמליים לקבל יעוץ של מנתח פלסטי, אז איזו סיבה בעולם גורמת לתהליך להתנהל אחרת כשמדובר בתכנון הבית שלהם?

חברים, זה הזמן שלנו למתג את התחום שלנו מחדש ולהוביל אותו למקומו הראוי כך שיוגדר כמקצוע חיוני לכל דבר! עיצוב הוא פלטפורמה ליצירת קשרים חברתיים הדוקים של משפחה וקהילה והוא כלי שמזין נחת רוח, יצירתיות ושמחה. הוא הצומת שבו האסתטיקה והפונקציה הופכות למקשה אחת והוא זה שמביא אותנו לפרץ מוגבר של אקסיטוצינים ואנדורפינים. נקודה! הגיע הזמן שאנשים יבינו שעל מנת לנצח על תזמורת כ"כ מורכבת צריך מנצח מוכשר שידע לעשות זאת ביד רמה.

זיכרו: עיצוב פנים רע הוא רעל לנפש, ממש כמו ג'אנק פוד לגוף!

סגירת תפריט
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן