קורס עיצוב פנים למתחילים – מה אתם צריכים לדעת לפני שאתם נרשמים

בשנים האחרונות, לימודי עיצוב פנים הפכו פופולאריים מאוד בקרב נשים וגברים. תכנית הלימודים מעניקה ידע וכלים לפיתוח חשיבות יצירתית, מיומנויות של תכנון ועיצוב, ידע בתכנון ועיצוב חללים שונים ועוד. לימודי עיצוב פנים יכולים להתאים לכל מי שרוצה להפוך את התחביב שלו למקצוע או אפילו למי שמעוניין להעמיק את ידיעותיו בתחום מבלי לשנות את תחום העיסוק שלו.

צילום: שירן כרמל

בכל מקרה יש רווח ויתרון עצום כאשר לומדים לימודי עיצוב פנים וזה בא לידי ביטוי על ידי כך שניתן להשתמש בידע הנרכש לעיצוב הבית הפרטי שלנו, של החברים ושל המשפחה הקרובה. אגב, במידה ויש רצון לעסוק בתחום באופן מסודר, אז אפשר להיות שכירים או עצמאיים.

תכנית הלימודים ותנאי הקבלה

כיום יש המון מכללות ובתי ספר המעבירים קורס עיצוב פנים למתחילים. הדבר היחיד ששונה בין מוסדות הלימוד הוא תכנית הלימודים. אם תבחרו ללמוד בבית הספר של ברברה ברזין ללימודי עיצוב פנים, הלימודים יתקיימו שנתיים כאשר שנה ראשונה תהיה עיונית והיא כוללת שלושה סמסטרים ואילו השנה השנייה תהיה מעשית וגם היא תכלול שלושה סמסטרים. במסגרת תכנית הלימודים תלמדו נושאים כמו, סגנונות עיצוב פנים, עקרונות השרטוט הטכני, שימוש בחומרים, תכנון פיתוח שטח, תהליכי עבודה בבניין, תכניות עבודות למרכז ביצוע, מפרטים טכניים, כתב כמויות, עקרונות התכנון בחללים שונים, הום סטיילינג, נגרות אומן, נגרות רטובה ועוד. בסוף השנה הראשונה, תדרשו להגיש עבודת גמר שתכלול תכנון מלא של בית פרטי כולל פיתוח שטח. בשנה השנייה, ההתמקדות תהיה על לימודים מעשיים, כלומר עבודה על פרויקטים של לקוחות אמיתיים.

אם תכנית הלימודים מעניינת אתכם, תוכלו להירשם ללימודים המתקיימים בסטודיו בתל אביב ולבחור בין מסלול בוקר למסלול ערב.

 


עלות הלימודים מסתכמת ב-67,000 ₪ כאשר השנה הראשונה עולה 47,000 ואילו השנה השנייה עולה 20,000 ₪.
בסיום הלימודים, תינתן תעודה לבוגרים ולבוגרות שעברו בהצלחה את הקורס (מדובר על מסמך שהינו שווה ערך למכתב המלצה). לפני רישום, יש לעמוד בתנאי קבלה ללימודי עיצוב פנים בהם, יש לעבור בדיקה בתלת מימד, למלא שאלון סוציומטרי וכן לעבור בהצלחה ראיון אישי.

כמה משתלם להיות מעצב פנים בישראל?

הביקוש למעצבי פנים תפס תאוצה בזמן האחרון וזאת משום שמעצבי הפנים נהפכו ליועצים המקצועיים של האדריכלים והמתכננים. למעשה, במסגרת תפקידם כמעצבי פנים הם יכולים לתת ייעוץ ללוות ולבצע פרויקטים רבים החל משלב התכנון ועד שלב הגמר. לגבי השכר שלהם, הוא נקבע כמובן על פי רמת המעורבות שיש להם בפרויקט בו הם משתתפים.
לדוגמה, יש פרויקטים בהם נדרש לבצע תוכניות עבור שיפוץ של מבנה ויש כאלה מורכבים יותר בהם נדרש לתכנן ולעצב חללים או אפילו לבצע סטיילינג למבנה. על כן, השכר המשולם ייקבע על פי מורכבות הפרויקט. מעבר לכך, יש גם לקחת בחשבון את שנות הניסיון שיש למעצבי פנים.

ככל שיש יותר ניסיון, כך גם אפשר לבקש שכר גבוה יותר.

סגירת תפריט
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן