הכר את הבוגר

בוגרות נוספות

עדי ברגמן אראל

בוגרת הסטודיו שלנו, עדי ברגמן אראל, הפכה מאז סיום לימודיה לפני כ-5 שנים לסיפור הצלחה. מאז שיצאה לדרך עצמאית היא לא עוצרת לרגע

קראי עוד »

צוף הלפרין

היא ביתו של קבלן ומפקח בניה והיתה חשופה כל חייה לתוכניות עבודה, שרטוטים ואנשי מקצוע. אז מה הפלא שכיום בוגרת הסטודיו צוף הלפרין היא אחת ממעצבות הפנים העסוקות במדינה?

קראי עוד »

איריס סוכר

מאז סיימה את לימודיה (בהצטיינות!) הספיקה בוגרת הסטודיו איריס סוכר לתכנן פרויקטים רבים בהם בתים, דירות וחללים מסחריים. היא דוגלת ביצירת חללים

קראי עוד »

הדס בראון שדות

מעצבת הפנים הדס בראון שדות היא מאותן נשות מקצוע שמצליחות כבר במפגש הראשון עמן למלא את לקוחותיה בתחושת רוגע, בטחון ושלווה. הודות ליכולות טכניות מפותחות וחוש אסתטי משובח היא משכילה ליצור פעם אחר פעם מרחבי מגורים חווייתיים, מדויקים ומוארים שנאמנים למאווייהם וטעמם של אלה הגרים בהם וחשוב לא פחות, גם לאקלים הישראלי לטבע ולסביבה.

קראי עוד »

רינת קינן

מאז סיימה את הלימודים בסטודיו ב-2018, הספיקה רינת קינן לתפוס מקום של כבוד בסצנת העיצוב המקומית. היא מלהטטת במקצועיות בין 22 במקביל ומייצרת עבור הלקוחות שלה חווית מגורים אלגנטית, מוקפדת ויוצאת מגדר הרגיל. כך היא עושה זאת

עיצוב: רינת קינן, צילום: מאור מויאל
רינת קינן היא אחת ממעצבות הפנים העסוקות בישראל. את לימודיה היא סיימה בדיוק לפני חמש שנים ומאז היא לא עוצרת לרגע. בזמן קצר מאוד היא הפכה לאשת מקצוע מבוקשת ולאוטוריטה מקצועית שהשקפותיה, כמו גם עבודותיה, מתפרסמות בכלי התקשורת הנחשבים.
"נושא העיצוב בער בי מגיל מאוד צעיר", היא משתפת בראיון שערכנו איתה. "בביה"ס התיכון למדתי עיצוב אופנה והחלום היה לטוס מיד בתום השירות הצבאי ללמוד את התחום בבירת האופנה, הלא היא פריז. החיים חזקים מהכל והם זימנו לי, בדיעבד דברים טובים בהרבה שמתאימים למידותי: בצבא הכרתי את צחי בעלי, הפכתי למנהלת חשבונות ועבדתי שנים כשכירה ובמקביל התחלתי ללמוד עיצוב אופנה בשנקר". "עסקתי בתחום כ- 5 שנים, במקביל להיותי מנהלת חשבונות- תפרתי וילונות, מצעים, אקססוריז לחדרי ילדים, שמיכות, כורסאות ובגדי ילדים ועם השנים התחלתי אט אט לפזול לעולם עיצוב הפנים. התחלתי לברר על מסלולי הלימודים המוצעים במכללות שונות". "אחרי ברברה ברזין חיזרתי במשך חצי שנה במדיות השונות, עד שבסוף אזרתי אומץ וקבעתי פגישה איתה. אני לא הראשונה שאומרת את זה אבל גם אני, כמו רבים אחרים, הוקסמתי מאוד- מהפרסונה, מהמקצועיות שלה, מהישירות שלה, מהאסרטיביות והמנהיגות.  מהר מאוד הבנתי שאם ללמוד, אז רק אצלה".
"בתום הפגישה, ואחרי שהתרשמתי עמוקות מהאישה שפגשתי ומהערכים שהיא מייצגת,  גיבשתי החלטה והתפטרתי מעבודתי כשכירה. יצאתי למסע מופלא של לימודים בני שנתיים, כשאני משקיעה את כל כולי לטובת המטרה שהצבתי לעצמי- להפוך בסופן למעצבת פנים מקצועית ומשפיעה שמתפרנסת בכבוד ומגיעה לרווחה כלכלית בזכות כישורים ועבודה קשה". "בדיעבד אלה היו השנתיים הטובות ביותר בחיי. נהניתי מכל רגע בסטודיו, מצוות המרצים המקצועיים והרגישים, שמהרגע הראשון מבינים שהם כאן כדי ללוות אותך כל הדרך, יד ביד, עד שתהפכי לאשת מקצוע מהמעלה הראשונה, לסיפור הצלחה". "את הלימודים סיימתי בהצטיינות יתרה ומשפט שברברה כתבה לי במחברת בתחילת שנת הסטאז' מלווה אותי מאז ועד היום: "גדלי כנפיים גדולות וחזקות על מנת שתוכלי לעוף בחושך, בסופה, כנגד הרוח ולהגיע הכי רחוק שאת רק יכולה". כיום, במבט לאחור, אני יכולה להעיד שההחלטה ללמוד בסטודיו היתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיי. בשנתיים הללו קיבלתי ארגז כלים משמעותי שהעניק לי התחלה מצוינת כעצמאית בעולם העיצוב פנים".

בואי נחזור מעט אחורה- את מספרת על שנתיים חווייתיות, איך הן בנויות בפועל?

"הלימודים בסטודיו מתחלקים לשני חלקים: שנה ראשונה היא עיונית ושנה שנייה מושתתת על סטאז' לכל דבר- יישום של כל מה שלמדנו בתיאורה על פרויקטים חיים בזמן אמת.
בשנה הראשונה ברברה מלמדת את יסודות תחום עיצוב הפנים על בוריים קרי שרטוט ידני, מבטים, פרספקטיבה ובכלל, מה כולל המקצוע; על מה הוא יושב ומה מעצבת פנים עושה הלכה למעשה ביום- יום שלה. לצערי, רבים חושבים שמעצבת פנים בוחרת רק כריות ווילונות וזה ממש לא הכיוון".
"בשנה השנייה, שנת סטאז', ברברה, שמאחוריה כבר למעלה מ-3000 פרויקטים מוצלחים, היא היחידה שנותנת כלים פרקטיים להתמודד ולהוביל פרויקטים מורכבים בתחום. החוויה הזאת מאוד עוצמתית. זאת הדרך היחידה להבין מה המקצוע הזה באת, לא בתנאי מעבדה סטריליים אלא בשטח- על פיגומים באתרי בניה מאובקים או במשרד, כשאת נדרשת לעמוד בדד-ליינים צפופים ולהתנהל מול לקוחות וספקים. זאת הדרך היחידה להבין בפני מה את עומדת. שלב חשוב ביותר שמזמן לך את הסיטואציות להתמודד עם כל הדילמות, הבעיות והאתגרים שפרויקט אמיתי מביא איתו, עם בעלי המקצוע המאתגרים וחשוב לא פחות, זה המקום בו את לומדת לספק פתרונות יצירתיים לכל אתגר".
"עם סיום הלימודים היה ברור לי שאני הולכת להיות עצמאית בתחום. כיום אני מתמחה בעיצוב בתים פרטיים ובעיצוב חללים מסחריים ועובדת במקביל על 22 פרויקטים שונים. אני מעצבת ורסטילית וזה אומר שאני מעצבת בשלל סגנונות, על פי מה שהלקוחות אוהבים, מתחברים וחולמים. המכנה המשותף בכל הפרויקטים הוא עיצוב נקי, לא עמוס, בגוונים בהירים. בית פרקטי שמשרת כל אחת ואחד מדייריו ולשמחתי, כל פרויקט באשר הוא גורם לי לאושר רב".


רוצים להתרשם עוד מפועלה של רינת? היכנסו לעמוד ה-Instagram או לעמוד ה-facebook