ארנסט גומבריך, יהודי יליד וינה, מי שהיה היסטוריון האומנות הנחשב ביותר במאה העשרים, אמר על האדריכלות שהיא "אם האומנות".
מיכאל אנגלו, בן המאה ה 15 ואדריכל בזיליקת פטרוס הקדוש ברומא, הכתיר את האדריכלות כדרגה הגבוהה ביותר של האומנות.

מאז ומתמיד

האדריכלות היא אומנות שקיימת כבר אלפני שנים. אדריכל הוא אמן היוצר במגבלות השטח הניתן לו את יצירת האומנות שלו, ובנוסף עליו לדאוג לפונקציונאליות המבנה השתלבותו במרחב.
מה שהחל כאשר האדם יצר לעצמו מחסה מפני איתני הטבע הפך להיות דרך להטביע חותם, להפגין עושר ועוצמה ולהשאיר עדות לדורות הבאים.
אדריכלות הפכה להיות מקצוע מוערך ואומנים גדולים לקחו בו חלק.
במשך אלפי שנים נלמד המקצוע בחניכה אישית מאומן לשוליה. בימי הביניים המקצוע היה מוגבל לחברי גילדה סגורה, סוג של איגוד מקצועי, כמו מקצועות התמחות נוספים. גילדת הבונים הייתה עשירה וחזקה (זה המקור להתפתחות האגודה החשאית הבונים החופשיים).
עם התפתחות האוניברסיטאות, תפסו לימודי אדריכלות מקום נכבד ותואר באדריכלות זכה לכבוד.
בסוף המאה התשע עשרה ובראשית המאה העשרים היו בעלי תואר באדריכלות בין מובילי מהפכות חברתיות באירופה. היום ישנן התמחויות רבות ובעיקר תואר באדריכלות המתמקד במעטפת הבניין ושילובו במרחב ואדריכלות פנים \ עיצוב פנים, המתמקד בפונקציונאליות ובחללים בפנימיים של המבנה.

קל לטעות ולראות באדריכלות מקצוע תיאורטי ויבש המכיל חישובים ומספרים – אך למעשה, מדובר באומנות לכל דבר.

תואר באדריכלות מקנה לך ידע בשרטוט המבנה ובתכנונו בהתאם לתנאי השטח, לנוף הסביבתי ולשימוש הנדרש מהמבנה.

בנוסף, תואר באדריכלות יעניק ידע בעיצוב וקומפוזיציה, על מנת שהאמן יוכל להוציא תחת ידיו מבנה יציב ושימושי אך באותו הזמן גם מרהיב.

נפש של אומן בקצה אחד וראיה מרחבית בקצה השני.

אם תמיד התלבטת אם אתה הומאני או ריאלי יותר, אם את מתלבטת בין להיות אומנית לבין מקצוע פרקטי ושימושי- תואר באדריכלות מצריך את שני הצדדים. בעצם, תואר באדריכלות מחייב את שני הצדדים ולכן קשה למצוא אדריכלים מוצלחים המשלבים בתוכם גם נפש של אמן וגם ראיה מרחבית

לניתוח פני השטח.

בסטודיו ברברה ברזין אנו מלמדים אדריכלות פנים או עיצוב פנים. הלימודים בסטודיו אינם לימודי תואר באדריכלות אלה לימודי מקצוע, בשיטה העתיקה של האומן והשוליה, אשר יצרה את גדולי האדריכלים במשך דורות.
הלימודים המתמקדים בפיתוח שני הצדדים האומנותי והפרקטי ושילובם לכדי מקצוע מעשי היוצר מרחב מחייה המשפיע על נפש האדם.
הלימודים נעשים בחניכה אישית ותוך התנסות בפרויקטים אמתיים תוך כדי לימוד והדרכה צמודים.
אם אתה חושב שיש לך את שני הצדדים, ואם את לא מוכנה להתפשר על הגשמת פן אחד בלבד שלך ואת מעוניינת במקצוע מאתגר ומתגמל – לימודי עיצוב פנים זה המקום שלך.

סגירת תפריט
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן