מה הם תוכניות הלימוד המוצעות כיום בעיצוב פנים?

כיום יש המון בתי ספר ומכללות המציעים לימודי עיצוב פנים. אלו לימודים המתפרסים על שנתיים והשוני ביניהם טמון בתכנית הלימודים. המטרה העיקרית של הלימודים הוא לאפשר לבוגרים להצליח בתחום עיצוב הפנים בזכות עצמם ובהמשך לפתוח משרד עצמאי לעיצוב פנים או אפילו להשתלב כשכירים וכאנשי מקצוע שיכולים לעבוד עם אדריכלים ומתכננים.

מה כוללות תכניות הלימודים?

למעשה יש שוני בנושאים הנלמדים בכל תכניות לימודים אבל בגדול ניתן לומר שכל תוכניות עיצוב פנים כוללות התמקדות באלה:

-הסטודנטים מתוודעים לעולמות העיצוב ולומדים כיצד לשים דגש לא רק על היבטים תיאורטיים הקשורים לעיצוב פנים אלא גם על היבטים מעשיים. הדבר כולל התמקדות בכל עולם עיצוב, בעקרונות שלו וכמו כן בהתפתחויות העתידיות שהוא צפוי לעבור.

-הסטודנטים לומדים כיצד לעבוד בתוכנות עיצוב רלוונטיות ובמסגרת הלימודים מוענקים להם כלים מעשיים שיאפשרו להם לא רק לעבוד בתחום עיצוב הפנים אלא להיות מובילים בו.

-הלימודים כוללים סיורים מקצועיים ובחלק מהמקומות, יש השתתפות גם בפרויקטים של לקוחות אמיתיים. כלומר יש דגש על התנסות מעשית. כך שבסוף הלימודים, הסטודנטים יוצאים מוכנים לשוק.

דוגמאות לנושאים של תכניות לימודים

כל מקום מתפאר בתכנית הלימודים העשירה שלו. תכנית לימודים בדרך כלל תכלול התמקדות בנושאים כגון אלה והיא תשתנה ממקום אחד לאחר. על כן מומלץ מאוד להיכנס לאתרים של המכללות ובתי הספר ולקרוא את הסילבוס המוצע. בגדול, אלו הנושאים הפופולאריים שנלמדים במסגרת לימודי עיצוב פנים:

יסודות העיצוב – פיתוח יצירתיות, שימוש בכללים הקשורים לצבע, טקסטורה, חומרים, לימוד של עקרונות תכנון וכו'.

הדמיות ממוחשבות – לימוד ושליטה בתכניות עיצוב כגון, אוטוקאד. בניית מודלים ממוחשבים.

שרטוט אדריכלי – לימוד של יסודות השרטוט ותרגול באמצעות תוכנת אוטוקאד.

ריהוט ותאורה – עיצוב רהיטים והתאמתם לחללים, תכנון ועיצוב תאורה וכו'.

תכנית הלימודים של בית הספר לעיצוב פנים ברברה ברזין

בשונה ממקומות אחרים בהם נלמד קורס עיצוב פנים למתחילים, כאן יש דגש על חניכה אישית וכמו כן על לימודים המתקיימים בקבוצות קטנות. הלימודים נמשכים כשנתיים. כאשר השנה הראשונה מתמקדת בלימוד של ידע עיוני הכולל בין השאר נושאים כמו, עקרונות של שרטוט, עקרונות תכנון, הום סטיילינג, תכנון פיתוח שטח ונושאים נוספים הנלמדים במסגרת השנה הראשונה. השנה השנייה היא שנה מעשית לכל דבר. הסטודנטים עובדים על פרויקטים הכוללים תכנון של וילות, שיפוצים של דירות, חנויות, משרדים וכו'. הסטודנטים פעילים מאוד בפרויקטים האלה והם נחשפים לפרויקט עוד מתחילתו ועד סופו. כלומר משלב התכנון ועד שלב העשייה. מדובר על שנה מעשית בה הידע הנרכש וההתנסות יכולים לתרום רבות לסטודנטים ולהביא אותם מוכנים לשוק העבודה (זאת אגב בניגוד למקומות אחרים בהם אין שנה שלמה שיש התנסות פרקטית, אלא יותר יציאות לסיורים מקצועיים).

תנאי הקבלה

על מנת להתקבל ללימודים בסטודיו ברברה ברזין, יש לעמוד בתנאי קבלה ללימודי עיצוב פנים בהם, בדיקה של ראיה מרחבית, שאלון סוציומטרי וראיון אישי. לאחר שעמדתם בהצלחה בתנאי הקבלה, ניתן להמשיך את ההרשמה. עלות הלימודים מסתכמת ב-67,000 ש"ח (עלות זאת מתחלקת כך: בשנה הראשונה, יש לשלם 47,000 ש"ח ואילו בשנה השנייה עוד 20,000 ש"ח). בסיום אתן יוצאות עם ניסיון ממשי ביד לאחר שעבדתם על לא מעט פרוייקטים משלכם בשנת הפרקטיקה ואתן מוכנות להסתער על העולם ולמצוא לכן לקוחות.

סגירת תפריט
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן