מאת: ברברה ברזין "Barbara Berzin" הסטודיו להכשרת מעצבי פנים.

בסקר מקיף שערכתי ב-20 שנה האחרונות בדעת הקהל הישראלית עלו התשובות לשאלות הבאות:

מ ה  ז ה  ע י צ ו ב  פ נ י ם ?

 עיצוב פנים זה- להתאים את הוילון לשטיח.

 עיצוב פנים זה- להתאים את הכרית לספה.

 עיצוב פנים זה- אווירה.

 עיצוב פנים זה- טעם טוב.

מ ה  ה ד ב ר  ה כ י  ח ש ו ב  ב ע י צ ו ב  ה ב י ת ?

 שהבית יהיה מ-ה-מ-ם! (כשהכוונה במילים מהמם היא… שאנשים יבואו, יעשו וואו!! וימותו מקנאה. אמן ואמן!).

 וכמובן, שירותי האורחים. צבע האריחים זאת שאלה בוערת והרת גורל כמו גם מה יהיה צבעו של הקיר.. בז' או שמא בז'בז'ון..

מ י  א מ ו ן  ע ל  ת כ נ ו ן  ו ע י צ ו ב  ה ב י ת :

 דעת הקהל מאמינה באמונה שלמה שכל מי שגר בבית- יכול לתכנן אחד! אין צורך בידע מקצועי. לא נדרשת הבנה עמוקה במערכות מכאניות כגון: חשמל, תאורה, אינסטלציה ומיזוג אוויר. הדבר החשוב באמת זה טעם טוב וכמובן הבנה בסיסית איך חיים בבית.

 דעת הקהל בטוחה שכל אחת שיודעת לבשל, באופן אוטומטי גם יודעת לתכנן לעצמה את מטבח החלומות. הידע הזה  מובנה אצלה בסיסטם.. ידע קוסמי שכזה..

 דעת הקהל לא ממש בטוחה שצריך להשקיע במעצב/ת שתעצב להם את בית חלומותייך. אפשר להסתדר יפה מאוד בלי. אחרי הכל, מה היא כבר עושה? בוחרת טיח? כרית לספה? במקרה הכי גרוע אפשר תמיד לשכור את שירותיה של הבת של השכנה למטה, שסיימה לפני שבוע קורס בעיצוב לולים לחרגולים..

 דעת הקהל קובעת שזה צ'יק צ'ק לעצב בית ואפשר לעשות את זה תוך כדי תנועה… בין בישול וחיתול ילדים. ברווח בין תנומת הצהריים ובין לאסוף את הילדים מהחוגים. מקצוע גמיש שכזה

שמ-א-ו-ד מתאים לאמא עם ילדים קטנים. מכיוון שיש לוחות זמנים נזילים ואת תוכלי להתאים את קצב העבודה למקצב המשתנה של הבית.

האומנם?

מ ה  ז ה  ב א מ ת  ע י צ ו ב  פ נ י ם ?

 עיצוב פנים זה- בית פונקציונאלי ופרקטי.

 עיצוב פנים זה- בית נוח שמתוכנן לשגרה יום יומית כיפית ונעימה.

 עיצוב פנים זה- בית שבנוי לתחזוקה שוטפת ושפויה.

 עיצוב פנים זה- בית שעומד בתקציב ובפרוגראמה.

מ ה  ה ד ב ר  ה כ י  ח ש ו ב  ב א מ ת  ב ע י צ ו ב  ה ב י ת ?

 הדבר הכי חשוב בבית שיהיה מצבר אנרגטי, שימלא את הגוף והנשמה בשמחה, מצב רוח טוב, יצירה ואנרגיות נהדרות.

 האורחים הכי חשובים בבית הם.. אתם! וחשוב שאתם תרגישו בבית הכי נוח. היו קשובים לעצמכם, מודעים לצרכים, לגחמות ולחלומות שלכם וודאו שהם באים לידי מימוש בעיצוב ותכנון הבית.

מי  באמת  אמון  על  תכנון  ועיצוב  הבית :

 אנו חיים בעידן של התמחויות והתמקצעויות. היום, את לא עוקרת לעצמך לבד שן, את הולכת לרופא שיניים- נכון? כנ"ל לגבי יעוץ משפטי. את לא קוראת קצת באינטרנט ומייצגת את עצמך, אלא פונה לעו"ד המתמחה בנושא הרלוונטי לעניינך. משוואה זו נכונה גם בתכנון חלל על אחת כמה וכמה שהחלל המודרני מצריך ידע רב בשילוב מערכות מכאניות הן פונקציונאלית והן אסטטית.

 אם את יודעת לנהוג ברכב זה עדיין לא מעיד עליך שאת יודעת לתכנן ולעצב אחד כזה. אם את יודעת לתפעל את האייפון שלך עדיין לא מעיד עליך שאת יודעת לתכנן אחד כזה. אין שום קשר בין הדברים.

 כשאת עומדת בפני ניתוח פלסטי בפניך, האם את בוחרת בבת של השכנה מלמטה שסיימה לפני שבוע קורס באיפור מקצועי? או שאת בוחרת בקפידה את האדם המקצועי ביותר שכספך יכול להקנות לך? אדם שכל אומנותו ומיומנותו מושרשת היטב במוחו וב-10 אצבעותיו ואת סומכת עליו שיעשה לך את הפנים הכי יפות ופרופורציונאליות שיש..להזכירך, בתום הניתוח הוא הולך ואת זו שנשארת להסתכל במראה. תוודאי שמי שמשתקפת ממנה היא אישה יפה במיוחד.

 תכנון בית הינו תהליך ארוך ומורכב. יש בו עליות ומורדות. זה לא ממש טיול בפארק העירוני ביום שבת עם הילדים.. זה מסע מפרך אל האני ואל העצמי. מסע שבמהלכו הרבה זוגות מתגרשים או לחילופין מתעצמים, אך לבטח יהיו שונים מאותו זוג שהתחיל את התהליך.

עיצוב פנים עוסק בבריאה ויצירה, בדברים הכי יפים ונשגבים בעולמנו. מקצוע מרתק, מרגש ובעיקר ממכר ונדרש לשעות עבודה ארוכות במיוחד.

המקצוע הזה הוא ממש לא מסוג המקצועות שבשעה 4 נופל לך העיפרון, הוא משתלט ומלווה את המעצב כשהוא אוכל, נושם וישן.. אי אפשר לשים אותו בצד.

הוא שאמרתי – עיצוב פנים הוא לא רק מקצוע. עיצוב פנים הינו דרך חיים!  ברברה ברזין מעצבת פנים המתמחה במגזר הפרטי ובעלת "ברברה ברזין הסטודיו להכשרת מעצבי פנים". ברברה מלמדת בסטודיו מעצבי פנים מ 1990, מאז סיימו מאות בוגרים העובדים בתחום בהצלחה. הסטודיו מלמד בשיטה ייחודית בארץ של חניכה אישית, שיטת "האומן והשוליה". בשיטה זו משלבים לימוד ועבודה בעיצוב פנים על פרויקטים עם לקוחות אמתיים. העבודה מתבצעת בפועל משרדה של אדריכלית פנים ברברה ברזין בעלת ניסיון של מעל 30 שנה ומאות רבות של פרויקטים. בסיום המסלול של לימודי עיצוב פנים הבוגרים מוכנים לעבודה כעצמאים עם ניסיון מוכח.
לשליחת הודעה
שלחו לנו הודעה
היי יקירה,
מתעניינת בלימודי עיצוב פנים? דברי איתי ❤️
דילוג לתוכן